شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 3996

به نام خدا

لطفا گوسفند نباشید!

مشکلات در طول مسیر زندگی، پیوسته انسان امروز را پریشان و هراسناک کرده است و بی شک این مشکلات حل نمی گردد ، مگر با اندیشه هایی پویا، و اندیشه های پویا حضور نمی یابند ، مگر با دست آویختن به کتابهایی موثر و مثبت !
کتاب « لطفاً گوسفند نباشید» گنجینه ای از سخنان حکیمانه بزرگان دین و اندیشمندان بزرگ است و می خواهد ما را در سخت ترین روز های زندگی یاریگر باشد . این کتاب که به همت آقای محمود نامنی و در انتشارات نامن تهیه شده است ، یکی از پرفروشترین و بهترین کتابهای حوزه خود شناسی و روانشناسی می باشد .
«لطفاً گوسفند نباشید » در پنج فصل تدوین شده است :
فصل اول ؛ چگونه باید آموخت ؟ در این فصل ما را با واقعیتهایی آشنا می کند که گاه تلخ و دردناک و گاه بسیار تامل برانگیز است :
«... جوانی برای آموختن فلسفه نزد سقراط رفت ، سقراط آن جوان را کنار حوضی برد و گفت سرت را داخل آن بکن ! وقتی جوان سرش را داخل حوض کرد ، سقراط گردن جوان را گرفت و داخل آب نگه داشت ! چندی بعد که جوان در حال خفگی دست و پا می زد ، سقراط او را رها کرد . جوان که نفس نفس می زد علت این کار را پرسید ؛ سقراط جواب داد : در آن لحظات چه چیزی را با تمام وجود طلب می کردی ؟ جوان گفت: فقط هوا را طلب می کردم و بس !
سقراط گفت : حالا به خانه برو و خوب فکر کن ، هرگاه فلسفه را نیز اینچنین و با تمام وجود طلب کردی ، بیا تا به تو فلسفه بیاموزم !» ص16
در فصل دوم این کتاب با عنوان «عبارات تاکیدی !» مجموعه سخنان حکیمانه و تکان دهنده ای است که هریک راهی به سوی خوشبختی و موفقیت است :
« اگر معنای خوشبختی ، آسایش جسم و بی خیالی است ، پس خوشبخت ترین موجود روی زمین یک گاو هلندی است !» ص338
« از تمبر یاد بگیر، تا رسیدن به مقصد به نامه می چسبد!»
فصل سوم : « پرسش های بی پاسخ» ؛ در این فصل سئوالاتی مطرح می شود که هریک خواننده را به تامل وادار می کند :
« اگر از زندگی شما فیلمبرداری می کردند و آن فیلم را برای همه نمایش می دادند ، آیا از دیدن بعضی صحنه ها خجالت می کشیدید ؟ چـرا؟ »ص 520
فصل چهارم این کتاب آزمون های خود شناسی می باشد و در فصل پنجم نیز موخره ای است که از اثر گذاری کتاب پرسش می کند .
« لطفاً گوسفند نباشید» آنچنان که با لحنی طنزآمیز روی جلد نوشته است ؛ تقدیم به کسانی شده است که نمی خواهند گوسفند باشند !!
این کتاب جالب و خواندنی از سال 1384 تا کنون چهل بار منتشر شده است .
کتاب « لطفاً گوسفند نباشید!» بهترین پیشنهاد به عنوان هدیه سال نو برای کسی است که دوستش داریم .

مشخصات کتاب

لطفا گوسفند نباشید!

• به اهتمام ؛ محمود نامنی
• تعداد صفحه : 672
• نشر: نامن ، ذهن آویز و گوهر کمال
• نوبت چاپ : چهلم
• قطع کتاب: رقعینظرات اخیر