شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 3717

 

کتاب «مفاتیح الحیات» به عنوان کتابي مرجع در حوزه سبک زندگي محصول نگاه «آیت‌الله جوادی آملی اثري که گمشيده زندگي امروز است؛ «کلیدهایی برای زندگی بهتر در دنیا بر اساس آیات و روایات»

آیت‌الله جوادی آملی سالهای گذشته در خطبه‌های نماز جمعه قم عنوان کرده بود، باید کتابی برای پیمودن مسیر زندگی در این دنیا تدوین شود و ایشان از همان زمان وعده نوشتن کتابی با عنوان مفاتیح الحیات را داده و بارها عنوان کردند، کتاب مفاتیح الجنان مسیر رسیدن به بهشت و رضوان الهی را برای مسلمانان ترسیم می‌کند و مفاتیح الحیات مسیر زندگی در این دنیا را نشان خواهد داد.

این کتاب در 4 بخش تقسیم‌بندی شده که عبارتند از: «ارتباط انسان با خود، ارتباط انسان با دیگران، ارتباط انسان با طبیعت و ارتباط انسان با حیوانات».

در بخشی از کتاب ذیل عنوان «زینت و آراستگی» می خوانیم:

امام صادق(ع) می فرماید: عطر مردان پربو و کمرنگ ولی عطر زنان کم بو و پررنگ باشد.

امام رضا(ع) می فرماید: خوب است که مرد هر روز از عطر و بوی خوش بهره گیرد و اگر نتوانست، یک روز در میان و اگر نتوانست هر جمعه.

امام باقر(ع): سزاوار نیست زنان آراستن خود را برای همسرانشان تعطیل کنند، هرچند به آویختن گردنبندی باشد.

رسول خدا(ص) می فرماید: از سر مشک (یا ظروفی مانند پارچ) آب ننوشید.....آب را از سمت دستگیره آن ننوشید چرا که محل جمع شدن آلودگی است.

امام کاظم(ع) می فرماید: از جای شکسته ظرف آب ننوشید چرا که قرارگاه شیطان است؛ آشامیدن آب را با بسم الله آغاز کنید و با الحمدلله پایان دهید.

« مسافرت، امکانات زندگی، نظافت و بهداشت، لباس و پوشش، خواب و بیداری، صله رحم، درآمد و مسائل اقتصادی، نگهداری حیوان، درختکاری و...» از جمله بخش های این کتاب مفید و کاربردی و خواندنی است.

این کتاب ارزشمند که از آن به عنوان جلد دوم مفاتیج الجنان یاد می‌کنند، اولین بار در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شد و با استقبال بی نظیر مردم در طول پنج روز به چاپ دوم رسید و هم اکنون با گذشت 9 ماه از انتشار نخستین چاپ در لیست پروفروشترین های بازار نشر قرار گرفته و چاپ 73 آن در پیشخوان کتابفروشی ها قرار دارد.

لازم به توضیح است که علیرغم گرانی کاغذ، قیمت روی جلد مفاتیح الحیات هنوز تغییری نکرده است و همچنان به قیمت 14500تومان به فروش می رسد.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: مفاتیح الحیات
نویسنده: آیت الله جوادی آملی
تعداد صفحه: 780
نشر: اسراء
قطع کتاب: وزیری
خرید اینترنتی: سایت اینترنتی مرکز چاپ و نشر اسراء به آدرس www.nashr.esra.irنظرات اخیر