شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 8564
تاریخ انتشار: د, 1392/05/07 - 01:11
کتاب/
بشنو از نی
سیفار: ماه مبارک رمضان فصل دعا و فرصت نیایش به درگاه حضرت باری تعالی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیفار، دعای ابوحمزه ثمالی، دعایی است که وجود مبارک امام زین العابدین علیه السلام در تمام سحرهای ماه مبارک رمضان می‌خواندند و توسط شاگردشان ابوحمزه ثمالی روایت شده است .
کتابی که در این فرصت معرفی می کنیم ، یکی از آثار ارزشمند مرحوم استاد صفایی حائری می باشد، که شرحی است بدیع بر معارف دعای پرفیض اوحمزه ثمالی:
در قسمتی از این کتاب آمده است:
«آن ها که هستی و زندگيشان را در رفتن ها ديده اند و ماندن را گنديدن و پوسيدن، اين ها در اين جريان و در اين حرکت با مانع ها و درگيری ها رو به رو می شوند. مانع ها و درگيری هايی که در همه جا خانه گرفته اند. در درون آن ها در خانه آن ها، در محل و شهر و جامعه و در تمام جبهه ها.
اين درگيری مستمر، ناچار بحران ها و التهاب ها و اضطراب ها و زمزمه هايی به وجود می آورند و روح ها هر چند به قدرت کوه ها هم که باشند، با چنين زمزمه هايی همراه خواهند شد.در برابر اين اضطراب ها و زلزله ها که يک عامل طبيعی هستند می توان چند گونه برخورد کرد: اين چيزها می تواند آدمی را بشکنند و هرز کنند و می توانند او را آماده سازند و به قدرت و توانايی بيشتر برسانند.در اين حرکت و درگيری و در کنار تحول ها و تغيرهای مستمر: آن ها که لرزيده اند و زير و رو شده اند، ناچار به ثابت و حق، به الله نزديک می شوند و اين اوست که آن ها را به ثبات و امن رهنمون می سازد. سرچشمه اصلی اين قطره های امن و امان دو چيز است: يکی قرآن و ديگری پيوند و دعا. »
در اين نوشته، با ارائه تحليلی از دعا، مروری شده به دعای ابوحمزه ثمالی و آن را در دوازده فراز: توجه، حيرت و تنهايی، امن، حمد، قصد، اقرار، اعتذار، طلب، خستگی در راه، ايمان، توحيد و خواسته ها، توضيح و تفسير می نمايد.
برای تهیه این کتاب، یا دریافت فایل pdf آن می توانید به آدرس اینترنتی ؛ www.einsad.ir مراجعه نمایید .

مشخصات کتاب:
عنوان: بشنو از نی
مؤلف: استاد علی صفایی حائری ( ع .ص )
ناشر: انتشارات لیله القدر
صفحات : 144
قیمت: 20000 ریال

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

برچسب‌ها: 
دیدگاه‌ها

دانی زچه رو دیده ما میگرید در ماتم شاه اولیا می گرید تنها ز غمش اهل زمین گریان نیست عیسی به فلک از این عزا میگرید شد کشته به محراب عبادت حیدر هر دیده به حال مرتضی می گرید بـا گفتن “قد قتل” ز جبریل امین در خلد برین خیر نساء میگرید شهادت مولا علی (ع) تسلیت. التماس دعا. www.shmbalazadeh.blogfa.com
ارسال نظر


نظرات اخیر