شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28510
تاریخ انتشار: ي, 1396/12/06 - 16:02
182 اثرتاریخی و باستانی در گرمی به ثبت ملی رسیده است
فرماندار گرمی گفت: از ۲۵۰ اثر تاریخی و باستانی شناسایی شده در شهرستان گرمی ۱۸۲ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

به گزارش سیفار، امامی، فرماندار شهرستان گرمی امروز(یکشنبه) در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان با بیان اینکه طرح تسهیلات نوروزی از 28 اسفندماه تا 15 فروردین ماه انجام می شود، گفت: برای معرفی ظرفیت های گردشگری شهرستان ایام نوروز بهترین فرصت است که باید مسئولان از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

 

وی افزود: پاکسازی زباله‌های ورودی شهر، شستشوی معابر شهری، رنگامیزی خیابان‌ها، لکه‌گیری شهرهای گرمی و انگوت، بهسازی تابلوها و نصب بنرهای مختلف در دستور کار شهرداری‌ها قرار گیرد.

 

امامی با بیان اینکه ظرفیت های محلی، گردشگری و فرهنگی بالایی در شهرستان مرزی گرمی وجود دارد، گفت: در حال حاضر ۲۵۰ اثر تاریخی و باستانی در شهرستان گرمی شناسایی شده که از این تعداد ۱۸۲ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

فرماندارگرمی اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم تا در بخشی دیگر از آثار تاریخی، طبیعی و گردشگری این شهرستان در فهرست آثار ملی به ثبت برسد که در این زمینه در حال رایزنی با مسئولان امر هستیم.

 

امامی فرهنگ جامعه عشایری را درمیان، جاذبه های زیست محیطی روستاها از جمله باغ ها و چشمه‌ آب گرم، موسیقی بومی و محلی و صنایع دستی را از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان ذکر کرد.

 

وی با تاکید بر پیش بینی اسکان مسافران نوروزی در تمامی روستاهای هدف گردشگری، بناهای تاریخی و اما مزادگان گفت: زیباسازی معابر شهرها و روستاهای هدف گردشگری برای ایام نوروز در دستور کار شهرداران و دهیاران قرار گیرد.

 

وی از مسئولان خواست برای فروش مناسب تر صنایع دستی بازارچه های صنایع دستی در ورودی شهرها و روستاهای هدف گردشگری پیش بینی شود.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر