شهروند خبرنگارتازه‌های سایتآمارگیر

کد مطلب: 28421
تاریخ انتشار: چ, 1396/11/11 - 18:31
 هیچ یک از متقاضیانِ سوال از رئیس جمهور امضای خود را پس نگرفته‌اند
نماینده زنجان گفت: 180 نماینده همچنان مصرند که سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی باید اعلام وصول شود.

به گزارش سیفار، علی وقف‌چی نماینده مردم زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسیباشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه بسیاری از متقاضیان طرح سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی و اعتباری امضاهای خود را پس گرفته‌اند، گفت: تا این لحظه هیچ یک از متقاضیان سوال از رئیس جمهور امضای خود را پس نگرفته اند.

وی با بیان اینکه 180 تن از نمایندگان مصر هستند که این سوال در صحن علنی اعلام وصول شود، ادامه داد: حتی برخی دیگر از نمایندگان هم می‌خواهند به جمع امضاکنندگان این سوال اضافه شوند، بنده به جرات می‌گویم که هیچ یک از نمایندگان امضای خود را پس نگرفته‌ اند.

نماینده مردم زنجان تصریح کرد: بر فرض اگر حتی نیمی از متقاضیان طرح سوال از رئیس جمهور هم امضاهای خود را پس گرفته باشند، باز هم باید این سوال اعلام وصول شود چرا که طبق قانون اگر یک چهارم نمایندگان خواهان مطرح کردن سوالی در صحن علنی باشند، آن سوال باید اعلام وصول شود.

نماینده مردم زنجان متذکر شد: حدود چهار ماه پیش رئیس مجلس، آقای مطهری را مسئول کرد که نشستی با نمایندگان متقاضی طرح سوال از رئیس جمهور داشته باشد که در آن نشست بدون استثنا و صد در صد نمایندگان متقاضی مُصر بودند که حتما باید سوال از رئیس جمهور اعلام وصول و مطرح شود و برای ما جای سوال دارد که چرا تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

وقف‌چی خاطرنشان کرد: پس از قرائت گزارش تفریغ بودجه 95 از سوی دیوان محاسبات دولت اعلام کرد که خواهان مناظره برای پاسخ به این گزارش است و برای ما سوال است که چطور درباره این ماجرا خواهان پاسخگویی هستند اما با گذشت هشت ماه از زمان تقاضای ما برای طرح سوال از رئیس جمهور این اعلام آمادگی صورت نگرفته است، اگر دولت پاسخگو است، ابتدا باید به این سوال پاسخ دهد.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر