شهروند خبرنگارتازه‌های سایتآمارگیر

کد مطلب: 28406
تاریخ انتشار: ش, 1396/11/07 - 16:34
 فعالیت ایرانیان در توئیتر ممنوع نیست/روند اقتصاد دنیا به سمت نقش آفرینی جوانان می‌رود
وزیر ارتباطات گفت: بنابر قانون، فعالیت توئیتر در ایران ممنوع شده است اما فعالیت ایرانیان در توئیتر ممنوع نیست.

به گزارش سیفار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در اختتامیه مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد در خصوص عضویت خود در شبکه توئیتر اظهار کرد: بنابر قانون، فعالیت توئیتر در ایران ممنوع شده است اما فعالیت ایرانیان در توئیتر ممنوع نیست.

وی اضافه کرد: هیچ قاضی ای نمی تواند حکم عمومی برای ممنوعیت شبکه های اجتماعی بدهد و این مساله نیازمند تصویب در مجلس است.

جهرمی در مورد استفاده از فیلترشکن تصریح کرد: از فیلترشکن استفاده نمی کنم اما برخی افراد با توجه به مسئولیتی که دارند می توانند از اینترنت بدون فیلتر استفاده کنند.

وزیر ارتباطات بیان کرد: دولت برای ورود به عرصه دیجیتال برنامه ریزی کرده و اقدام خواهد کرد که با وجود ظرفیتی که دارد به جایگاه اصلی خود در منطقه از نظر اقتصاد دیجیتال برسیم. 

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در راستای جوان سازی در طول برنامه ششم توسعه، در وزارت ارتباطات ۵۰ درصد پرسنل بازنشسته می شوند، ادامه داد: طبق دستور العمل به ازای هر 3 نفر بازنشسته، یک نفر می تواند وارد شود.

جهرمی اضافه کرد: روند اقتصاد دنیا به سمت نقش آفرینی جوانان می رود و در میان ۱۰ شرکت برتر دنیا به لحاظ گردش مالی ۹ مورد در حوزه ارتباطات هستند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد دیجیتال اقتصاد دنیا خواهد بود، تصریح کرد: این جریان خلاقیت می خواهد و خلاقیت و نو آوری دست جوانان است و ما مجبوریم به جوانان اعتماد کنیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید به سمت جوانان برویم، گفت: پدران ما با یک طرح جدیدی تغییراتی را در این کشور ایجاد کردند و با یک اعتقاداتی جوانان دیروز از زیر بار حرف استکبار جهانی بیرون آمدند.

وی اظهار کرد: امروز نیز جوانان باید هوشیار باشند و آن نیز باید همراه با امید باشد اگر امید نباشد با مشکل مواجه خواهیم شد. هوشیاری این است که شفافیت ایجاد کنیم، جوانان امروز باید خودساخته باشند و کسانی که دنبال نا امیدی هستند را بشناسند و به آن ها متکی نباشند.

جهرمی بیان کرد: جوانان نیز باید مطالبه گر باشند، امید اگر از بین رفت دیگر به راه درست بازگشتن اشتباه است.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: با وجود دستور رئیس جمهور مبنی بر اینکه حداقل ۲ معاون جوان در وزارتخانه‌ها انتخاب شوند، هنوز این اتفاق رخ نداده است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور از خودش شروع کرد و من را به عنوان وزیر انتخاب کرد.

جهرمی گفت: اینگونه نباشد که وقتی در شرایط نیاز هستیم جوانان را فرا بخوانیم و بعد از آن فراموششان کنیم.

 

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر