شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28328
تاریخ انتشار: د, 1396/10/18 - 20:27
پروژه ویژه استان اردبیل در حرم‌های مطهر انجام می‌شود
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت: در نظر داریم یک پروژه شاخص و ویژه استان اردبیل در حرم مطهر حضرت زینب (س) انجام دهیم.

به گزارش سیفار،‌ اسفندیار هوشیار  در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان گرمی مغان اظهار کرد: با تاکید امام جمعه استان اردبیل و استاندار برای اجرای یک پروژه شاخص این استان در حرم مطهر برنامه‌ریزی و در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه دهنده نهضت عاشورا و راه مدافعان حرم است، افزود: کل بازسازی حرم‌های مطهر کشور عراق با نظارت جمهوری اسلامی و شرکت چند کشور مسلمان انجام می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل بیان کرد: تمام اقدامات این ستاد در کشور عراق با اصول مهندسی در حال انجام بوده و حرم‌های مطهر تحت نظارت زبده‌ترین مشاوران و مهندسان در حال بازسازی است.

وی با بیان اینکه از سطح شهرستان گرمی مغان بیش از ۱۰۰ میلیون ریال جمع آوری و بیش از ۱۶۰ میلیون ریال قبض میان مردم توزیع شده است، تصریح کرد: تمام درآمد‌های حاصله از جمع‌آوری هدایای نقدی و غیرنقدی مردم، پایگاه‌ها و مساجد مستقیما صرف بازسازی عتبات عالیات شده و دخل و تصرفی در آن نمی‌شود.

هوشیار به نقش ویژه عشایران منطقه مغان در تامین مایحتاج عمومی افراد فعال در بازسازی حرم‌های مطهر در کشور عراق اشاره کرد و افزود: سهم استان اردبیل از صحن حضرت زینب (س) ۴۰۰ متر مربع است که با میان نهاد‌ها و شهرستان تقسیم‌بندی شده است.

 امام جمعه گرمی مغان نیز در این جلسه گفت: فعالیت در بازسازی حرم‌های مطهر خدمت بزرگی بوده و باید این ستاد در مسائل فرهنگی بیشتر نقش آفرینی کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله صفری اظهار کرد: مردم شهرستان گرمی مغان با وجود مشکلات عدیده مالی و معیشتی همیشه در مسائل دینی پیشتاز بودند و در صورت ایجاد فرصت‌های شغلی قطعا مشارکت بیشتری خواهند داشت.

ازادلو

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر