شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28265
تاریخ انتشار: د, 1396/10/04 - 14:52
3 دسته از نمایندگان به طرح اعلام «قدس» به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین رای منفی دادند+جزئیات
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از نمایندگان مجلس معتقد بر این بودند که ما در مقطعی که این کار را انجام می‌دهیم زمان مناسبی نیست که برداشتشان از بیانات مقام معظم رهبری مقداری ناقص بود و به نوعی کج سلیقی در دیدگاهشان وجود داشت.

به گزارش سیفار به نقل از راه دانا؛ در خصوص تصویب دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده یک قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس معاهده ی بین المللی قدس متعلق به مسلمانان بوده و از نظر تاریخی نیز قبله ی اول مسلمین است.

 

وی با بیان اینکه رییس جمهور آمریکا برای منحرف کردن افکار عمومی دنیا با انجام یک حرکت مضحک قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل مطرح کرد، افزود: با عنایت به این نکته که جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که امروز در نوک پیکان مقاومت قرار داشته و یکی از بزرگترین آرمان های انقلاب اسلامی آزادی فلسطین است، مجلس شورای اسلامی نیز بر خود واجب دید تا اقدامی را انجام دهد که پاسخ سخت و دندان شکنی به یاوه گویی های ترامپ داده شود.

 

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این طرح با رای قاطع نمایندگان مواجه شد که با این قانون دولت نیز می‌تواند از این مسیر به آرمان های فلسطین کمک کند.

 

حسن بیگی با اشاره به 15 رای مخالف برخی نمایندگان مجلس به این طرح گفت: برخی همکاران عزیز ما بر این اعتقاد بودند که میتوانیم متن قوی تری در این طرح بنویسیم، بخشی دیگر متاسفانه احساسشان بر این بود که  ما میبایست شکل دیگری عمل بکنیم که با مذاکره قبل از رای گیری نیز قانع نشدند و رای منفی دادند، برخی دیگر نیز معتقد بر این بودند که ما در مقطعی که این کار را انجام می‌دهیم زمان مناسبی نیست که برداشتشان از بیانات مقام معظم رهبری مقداری ناقص بود و به نوعی کج سلیقی در دیدگاهشان وجود داشت.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر انقلاب فرموده اند که با همه ی کشورها می‌توانیم رابطه برقرار کنیم به شرط گرگ و میش نبودن، عنوان کرد: مجلس با حفظ عزت، شوکت، امنیت ملی و حفظ جایگاه و حقوق کشورهای اسلامی این اقداما را انجام داده است.

 

حسن بیگی با اشاره به اینکه اگر کسی از این مصوبه ناراحت شده و نمی‌خواهد با جمهوری اسلامی ایران ارتباط برقرار کند، بیان داشت: این نوع نگاه و برخورد معلوم است که آن کشور دنبال منافع اسرائیل است چرا که خط قرمز ما قدس و فلسطین خواهد بود.

گفتنی است نمایندگان مجلس روز گذشته با ۱۸۷ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۵ نماینده حاضر در مجلس دو فوریت طرحی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی آن، بیت‌المقدس پایتخت همیشگی کشور فلسطین خواهد بود.

 

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر