شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28216
تاریخ انتشار: د, 1396/09/20 - 15:13
 باهوش بودن مهمتر است یا متفکر بودن؟
یک کارشناس علوم تربیتی در اردبیل گفت: هوش یک ابزار است و تفکر مهارت استفاده از این ابزار، والدین اینقدر دنبال عدد آی کیو نباشید، از مسابقه کی باهوش تره به تمرین تفکر بپردازید.

به گزارش سیفار،  مریم علیپور کارشناس علوم تربیتی در اردبیل در گفتگو با بانوی کوثر، در خصوص اینکه باهوش بودن مهمتر است یا متفکر بودن؟ اظهار داشت: برای اثبات اینکه باهوش بودن چقدر مهم است کافی است زندگی باهوش ترین انسانی که از او تست گرفته شد را ارزیابی کنیم .

وی گفت: هوش یک ابزار است و تفکر مهارت استفاده از این ابزار، والدین عزیز پس اینقدر دنبال عدد آی کیو نباشید، ما نیاز به تفکر داریم .از مسابقه کی باهوش تره به تمرین تفکر بپردازیم.

وی افزود: درود به مادر و سپاس از پدری که می داند مهارت تفکر را باید تا قبل از نوجوانی به کودکش بیاموزد.

علیپور یادآور شد: برای پرورش هوش و تفکر کودکان باید کتاب‌هایِ مصور رنگی در اختیار کودکان باید قرار داد. یا داستان‌های ساده ای که مادرها ـ و احیاناً مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها ـ برای بچه‏ ها تعریف می‏کنند نیز وسیلۀ دیگری برای جلب توجه کودک به مطالعه است.

وی گفت: خودتان اهل مطالعه باشید تا کودکتان با مشاهدۀ شما، به مطالعه تشویق شود با این طریق ذهن و هوش فرزندان بازتر می شود .

وی بیان کرد: کودکتان را در یک کتابخانه عمومی عضو کنید.، یک  قفسه کتاب خریداری کنید و آن را از کتاب‌های ویژه کودکان پر کنید هر روز برای کودکتان کتاب بخوانید. در هنگام کتاب خواندن، با تغییر صدا به تناسب شخصیت‌ها، کتاب و کتابخوانی را برای وی جالب‌تر کنید.

کارشناس روانشناسی گفت: باید عوامل موثر بر رشد هوشی کودک بررسی شود و اینکه آیا والدین در رشد هوشی کودک موثر هستند؟ طبیعت موثر تر است یا تربیت؟

 

 

انتهاي پيام/

 

برچسب‌ها: 
ارسال نظر


نظرات اخیر