شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28214
تاریخ انتشار: د, 1396/09/20 - 14:09
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان اردبیل:
پلاستیک بیشترین عامل تهدید کننده محیط زیست است
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان اردبیل گفت: پلاستیک های بادوام صد ها سال طول می کشد تا به خودی خود تجزیه و نابود شوند بنابرین بیشترین عامل تهدید کننده محیط زیست به شمار می رود.

به گزارش سیفار، قاسم پور، معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان اردبیل امروز(دوشنبه)قبل از ظهر در گارگاه اموزشی هم اندیشی و توانمند سازی زیست محیطی شورای های شهر و روستا و شهرداران و دهیاران شهرستان گرمی که با حضور کریمی، معاون فرماندار و بخشداران و روسای ادارات که در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: متأسفانه سرانه تولید زباله هر نفر ساكن شهرستان گرمی و یا استان اردبیل بیش از 900 گرم است در حالی که استاندارد سرانه تولید زباله جهانی برای هر نفر حداكثر باید بین 150 تا 200 گرم زباله است که ساماندهی و مدیریت این بخش ضروری است.

 

 قاسم پور با بیان لینکه زندگی مدرن علاوه بر رفاهی که برای انسان به همراه دارد گاه ضررهای جبران ناپذیری را نصیب او می کند و کیسه های پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف نیز در این مورد مصداق دارند، اظهار کرد: زمانی که کیسه ها و ظروف، جایگزین اسلاف پارچه ای و کاغذی خود شدند شاید کمتر کسی فکر می کرد در آینده ای نزدیک همین جایگزین ها، تبدیل به یکی از معضلات اصلی محیط زیست شوندبطوریکه در ایران سالانه بیش از ۳میلیون تن پلاستیک تولید می شود.

 

 وی گفت: پلاستیک های بادوام صد ها سال طول می کشد تا به خودی خود تجزیه و نابود شوند بنابرین بیشترین عامل تهدید کننده محیط زیست به شمار می رود.

 

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان اردبیل گفت: با استفاده از راهکارهای فرهنگی و عملیاتی مناسب باید ضمن تلاش برای کاهش سرانه تولید زباله شهری و روستایی با مدیریت صحیح دفع اصولی زباله صورت گیرد تا حداقل آسیب به محیط زیست وارد شود.

 

قاسم پور گفت: شهرداران و دهیاران درمعرفی و انتخاب محل دفن زباله به گونه عمل کنند  که محل انتخابی ظرفیت و شرایط  ریختن زباله به مدت طولانی را داشته باشد تا دوباره مجبور نباشند با انتخاب محل جدید مشکلات زیست محیطی در محل دیگری بوجود بیاد.

 

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر