شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28208
تاریخ انتشار: ي, 1396/09/19 - 12:10
ايجاد اشتغال برای 1200 مددجوی اردبيلی در هشت ماهه نخست سال
مدیرکل کمیته امداد اردبیل گفت: هزار و 236 مددجوی اردبيلی با دريافت 13 ميليارد تومان وام اشتغال در هشت‌ماهه نخست سال‌جاری وارد بازار كار شده‌اند تا با تکیه‌بر توانايی‌های خود بتوانند به استقلال اقتصادی دست يابند.

به گزارش سیفار به نقل از سبلان‌ما، حسین دشتی مدیرکل کمیته امداد اردبیل صبح امروز در جلسه شوراي مديران با اشاره به اینکه هزار و 236 فرصت شغلي در هشت‌ماهه نخست سال‌جاري براي مددجويان تحت حمايت اين استان ايجاد شده است، گفت: بيش از 13 ميليارد تومان تسهيلات اشتغال و خودكفايي براساس استعداد، توانايي‌ها و علاقه مددجويان پرداخت شد تا آنها بتوانند شغل موردنظرشان را ايجاد كنند.

وي با بيان اينكه 950 مددجوي تحت حمايت اين استان با دريافت تسهيلات اشتغال‌زايي كميته امداد وارد بازار كار شده‌اند، افزود: 286 نفر از مددجويان اردبيلي نيز با بهره‌گيري از ظرفيت مؤسسات كاريابي در كارخانه‌ها و كارگاه‌هاي صنعتي مشغول به فعاليت شده‌اند.

دشتي با اشاره به اينكه 17 ميليارد تومان از تسهيلات اشتغال مددجويان تحت حمايت پشت نوبت بانك‌هاي عامل قرار دارد كه اميد است با تأمین اعتبار تا پايان سال در اختيار آنها قرار گيرد، بيان كرد: ازجمله مشكلات مددجويان اردبيلي براي دريافت وام اشتغال، نداشتن ضامن است كه از بانك‌هاي عامل خواستاريم با رأفت بيشتري به ياري خانوار تحت حمايت اين استان بشتابند.

مدیرکل کمیته امداد اين استان با بيان اينكه بانك‌ها نهايت همكاري را با اين نهاد دارند، گفت: افزایش تعامل و همكاري بانک‌های عامل موجب مي‌شود تا مددجويان بيشتري وارد بازار كار شوند كه اين امر خوداتكايي و استقلال اقتصادي آنها را رقم خواهد زد.

وي با اشاره به اينكه هشت ميليارد تومان از تسهيلات پرداختي توسط بانك‌هاي عامل و صندوق كارآفريني اميد در اختيار مجريان طرح‌هاي خودكفايي اين استان قرارگرفته است، بيان كرد: پنج ميليارد تومان وام اشتغال‌زايي نيز از طريق صندوق امداد ولايت به مددجويان تحت حمايت پرداخت شده است.

دشتي با بيان اينكه خيران سه ميليارد و 800 ميليون تومان در صندوق امداد ولايت سپرده‌گذاري كرده‌اند، افزود: هرچقدر سپرده‌گذاري نيكوكاران در اين صندوق بيشتر شود به همان ميزان مي‌توانيم خدمات قابل‌توجهی را به خانوار تحت حمايت و اقشار آسیب‌پذیر اين استان ارائه كنيم.

مدیرکل کمیته امداد اين استان با اشاره به اينكه 45 درصد از طرح‌هاي اشتغال‌زايي در زمينه دام‌پروری اجرا شده است، گفت: با توجه به بافت جغرافيايي استان اردبيل، ظرفيت بسياري براي بهره‌برداري از طرح دام‌پروری در سطح اين استان وجود دارد كه تلاش داريم طرح‌هاي دام‌پروری را از حالت سنتي خود خارج كرده و با رويكرد جديدي براي مددجويان در اين زمينه اشتغال‌زايي كنيم.

وي با بيان اينكه حدود 9 درصد از شير و پشم اين استان توسط مددجويان اردبيلي توليد مي‌شود، افزود: بخش مهمي از گوشت قرمز و لبنيات اردبيل نيز توسط مددجويان تحت حمايت اين استان تأمين مي‌شود.

دشتي با اشاره به اينكه 36 درصد از اشتغال ايجاد شده براي مددجويان اين استان در زمينه خدمات، 16 درصد در زمينه صنایع‌دستی و 4 درصد نيز در زمينه كشاورزي و شيلات انجام گرفته است، بيان كرد: در تلاش هستيم تا با اجراي طرح‌هاي جديد و نوين گام‌هاي مؤثرتری را براي توانمندسازي و خوداتكايي خانوار تحت حمايت اين استان برداريم.

مدیرکل کمیته امداد اين استان با بيان اينكه سه هزار و 770 نفر از مددجويان اردبيلي نيز از كارگاه‌هاي مهارت‌آموزی بهره‌مند شده‌اند، گفت: برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي فني و حرفه‌اي يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي كميته امداد اين استان براي توانمندسازي خانوار تحت حمايت محسوب مي‌شود كه آنها پس از اخذ گواهي مهارت با دريافت تسهيلات اشتغال مي‌توانند شغل موردنظر خود را ايجاد كنند.

وي با اشاره به اينكه يكي از راهكارهاي تحقق اقتصاد مقاومتي اجراي طرح اشتغال پايدار و مناسب براي اقشار بي‌بضاعت جامعه است، بيان كرد: فعاليت‌هاي مناسبي توسط كميته امداد استان اردبيل در زمينه تحقق اقتصاد مقاومتي انجام گرفته است كه اميدواريم با همكاري‌هاي مضاعف دستگاه‌هاي اجرايي، بانك‌هاي عامل و خيران بتوانيم گام‌هاي مؤثرتری را در اين زمينه برداريم.

دشتي با بيان اينكه درصدد هستيم تا پايان سال‌جاري تمامي اعتبارات بانكي را براي ايجاد اشتغال مددجويان اردبيلي جذب كنيم، افزود: ايجاد اشتغال خرد براي خانوار تحت حمايت اين استان نتايج بسيار مهمي را به دنبال دارد كه ازجمله مهم‌ترين آنها تحقق اقتصاد مقاومتي است.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر