شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28205
تاریخ انتشار: ش, 1396/09/18 - 14:23
صادقی اگر راست می گوید اسناد فساد فریدون و جهانگیری را هم منتشر کند/ صادقی از ابتدا مخالف افشاگری فساد صندوق ذخیره فرهنگیان بود
سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: بر خلاف اینکه صادقی از اعضای فعال کمیسیون آموزش بوده اما وی هیچگاه حاضر نشد طی یک سال و نیم گذشته از موضع فرهنگیان دفاع کند و یا اینکه به دنبال احقاق حقوق آنها برود.

به گزارش سیفار، حسین مقصودی، سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص انتشار لیست بدهکاران به بانک سرمایه از سوی صادقی نماینده تهران اظهار داشت: این حرکت صادقی رفتاری کاملاً عوام فریبانه، پوپولیستی و کاملاً ریاکارانه است؛ در شرایطی که برخی از نمایندگان مجلس از جمله خود من از تابستان گذشته تاکنون پیگیر بررسی اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان بودیم افرادی مانند آقای صادقی در ابتدا اساسا این موضوع را رد کرده و در ادامه از به کار بردن واژه اختلاس اجتناب می کردند.

وی با اشاره به اینکه صادقی از اعضای فعال کمیسیون آموزش است گفت: بر خلاف اینکه صادقی از اعضای فعال کمیسیون آموزش بوده اما وی هیچگاه حاضر نشد طی یک سال و نیم گذشته از موضع فرهنگیان دفاع کند و یا اینکه به دنبال احقاق حقوق آنها برود.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه با بیان اینکه از روز اول لیستی که در دست آقای صادقی بود توسط فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی تهیه و به دست همه نمایندگان رسیده بود اما در شرایطی که آقای صادقی به عنوان عضوی از کمیسیون آموزش می بایست به دنبال بررسی فساد برود، ادعا می کرد که اساساً فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی قانونی نیست!

مقصودی همچنین عنوان کرد: صادقی که یک روز اعلام می کرد صندوق 6 هزار میلیارد پول ندارد چطور 8 هزار میلیارد از آن اختلاس شده است امروز با روشن شدن ابعاد این اختلاس لیست بدهکاران را در دست گرفته و به خیال خود افشاگری می کند در حالی که این کار وی کاملاً غیر قانونی است.

وی با اشاره به اینکه لیست اسامی توسط نمایندگان دیگری تهیه و پیگیری شده بود گفت: در شرایطی که فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با تلاش شبانه روزی خود این لیست را تهیه و بر اساس آن برخی از بدهی های کلان را به صندوق بازگردانده بود در نهایت آقای صادقی به خاطر تکمیل نمایش های خود لیست را منتشر کرده و اعلام می کند تا 48 ساعت آینده بدهی خود را بپردازند این در حالی است که بخش زیادی از این بدهی ها پیش از این به صندوق بازگردانده شده بود.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی  بیان داشت: آقای صادقی از همکاران ماست و بهتر است دست از فعالیت های عوام فریبانه خود بردارد و در شرایطی که گزارش تحقیق و تفحص آماده شده وی سعی نکند از آب گل آلود ماهی مد نظر خود را بگیرد؛ صادقی سعی دارد با انتشار این لیست که از سوی ما تهیه شده بود بر موج احساسات معلمان سوار شود.

وی با بیان اینکه فساد خوب و بد نداریم عنوان کرد: اگر آقای صادقی در گفتار خود صداقت دارد، اسناد فساد مهدی جهانگیری، برادر معاون اول روحانی و همچنین فساد گسترده حسین فریدون برادر روحانی را هم منتشر کرده و به دنبال رسیدگی به این دو پرونده باشد.

مقصودی در پایان خاطر نشان کرد: در ماجرای استیضاح فانی و آشتیانی به خاطر صندوق ذخیره فرهنگیان، آقای صادقی یکی از مخالفان استیضاح بوده و از عاملان اختلاس در صندوق حمایت می کرد اما برای خود ما هم سوال است که یک شبه چگونه موضع خود را تغییر داد و لیست را منتشر کرد هرچند این اقدام او مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر