شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28190
تاریخ انتشار: ي, 1396/09/12 - 17:27
ویزیت بیش از ۶۳ هزار نفر در شش ماهه نخست سال در مراکز بهداشت گرمی
مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی مغان گفت: در شش ماهه نخست سال‌جاری بیش از ۶۳ هزار ویزیت در مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری این شهرستان انجام شده است.

به گزارش سیفار، حسین قربانی امشب گفت: در طول سال‌جاری کارهای ارزنده‌ای در بخش خدمات، استانداردسازی و توسعه مراکز درمانی و بهداشتی گرمی مغان انجام شده که در طول تاریخ این شهرستان بی نظیر است.

وی از احداث مرکز بهداشتی درمانی ۲۲ بهمن به متراژ ۳۷۰ متر مربع با مبلغ قرارداد ۴۵۸ میلیون تومان خبر داد و افزود: این پروژه که بهره‌برداری از آن برای جامعه تحت پوشش بسیار مهم است، نزدیک به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر شبکه بهداشت و رئیس دانشکده پرستاری گرمی مغان بیان کرد: علاوه بر پروژه‌های در دست اجرای مراکز بهداشتی درمانی، عملیات احداث پنج خانه بهداشت در روستاهای آنقوتلار، ملالار، لکوان، دیکداش و ایستی باغچه با مجموع اعتبار ۳۲۰ میلیون تومان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها نزدیک به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، تصریح کرد: برای خریداری تجهیزات فنی، اداری و رفاهی در مرکز اظماره ۷۰ میلیون تومان و در مرکز انگوت ۵۸ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

قربانی از ویزیت ۶۳ هزار و ۲۹۲ نفر در ۶ ماهه نخست سال‌جاری در گرمی مغان خبر داد و گفت: خدمات بهداشتی و درمانی در یک مرکز شهری، سه مرکز شهری- روستایی، هشت مرکز روستایی و ۷۵ خانه بهداشت برای جمعیت تحت پوشش بیش از ۷۷ هزار نفر ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر فعالیت‌های انجام شده در بخش خدمات و عمران در طول سال‌جاری نسبت به بهبود استاندارد پایگاه سلامت، مراکز بهداشتی- درمانی شهری و روستایی و نیز محل اسکان پزشکان در نقاط مختلف شهرستان اقدامات اساسی انجام شده است.

فارس

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر