شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28145
تاریخ انتشار: ج, 1396/08/26 - 11:55
همایش مشترک ائمه جمعه و جماعت و فرماندهان حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های سپاه ناحیه گرمی در مسجد سرچشمه برگزار شد.

به گزارش سیفار، در آستانه هفته بسیج، همایش مشترک ائمه جمعه و جماعت و فرماندهان حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های سپاه ناحیه گرمی در مسجد سرچشمه برگزار شد.

حجت‌الاسلام صفری امام جمعه شهرستان گرمی، با اشاره به نقش و اهمیت مسجد در طول تاریخ اسلام تا کنون و انقلاب اسلامی، افزود: مساجد در انقلاب اسلامی کانون حرکت و محور فعالیت‌های انقلابی، دینی و فرهنگی در جامعه بوده‌اند و پیروزی انقلاب و تداوم آن در مساجد شکل گرفته است.

وی مسجد را بزرگترین نعمت و حقیقت دانست و ادامه داد:  اولین بنای مستحکم و نورانی و معنوی برای وحدت و انسجام مسجد است.

وی با بیان اینکه ما برای جذب جوانان به مسجد موفق عمل نکردیم باید در این مورد فکری بکنیم، تصریح کرد: ارتباط فرمانده پایگاه و هیت امنا وجه مشترک هر دو بسیجی است و دین و فرهنگ اسلامی جزو دغدغه مشترک است و مسجد باید محور فعالیت قرار گیرد.

امام جمعه گرمی با تأکید بر اینکه تقویت جاذبه‌های مساجد یک ضرورت است، اظهار کرد: باید در راستای تقویت جاذبه‌های مساجد اقدام کرد تا رفته رفته شاهد حضور جوانان و در مجموع افراد کم سن و سال‌تر در مساجد باشیم.

وی هیات امنای مساجد را بازوی توانمند امام جماعت دانست و گفت:  هیات امنای مساجد باید بدانند حفظ و حراست و نگهداری مساجد زمانی مورد قبول است بازوی امام جماعت باشند و مقابل وی قرار نگیرند و هر اتفاقی در مسجد بیفتد باید امام جماعت با خبر باشد.

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر