شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 28104
تاریخ انتشار: د, 1396/08/15 - 13:41
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل:
جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان اردبیل برگزار می‌شود
	جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان اردبیل برگزار می‌شود
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل از برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری با محوریت کارآفرینی براساس ظرفیت‌های بومی استان خبر داد.

به گزارش سیفار به نقل از سبلان‌ما، فاضل احدی صبح امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با هدف ارج نهادن به نخبگان و مخترعان جهت پیشرفت کشور جشنواره جهادگران علم و فناوری با محوریت کارآفرینی براساس ظرفیت‌های بومی استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره به همراه نمایشگاهی از دستاوردهای مخترعان برگزار می‌شود که از منتخبان اقشار دانشور و مخترعان نمونه تقدیر می‌شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل با تاکید بر اهمیت علم و فناوری در پیشرفت و توسعه کشور تصریح کرد: پژوهش و تولید علم و فناوری از مهم‌ترین عناصر رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و سیاسی کشور به حساب می‌آید و توفیق در این زمینه‌ها در صورتی محقق می‌شود که در برنامه‌ریزی‌های هدفمند و کلان کشور، توجه مناسبی به امر پژوهش و فناوری انجام شود.

احدی افزود: تاکنون کشوری در جهان دیده نشده است که بدون توسعه همه جانبه علمی به توسعه اقتصادی و صنعتی برسد، بنابراین لازم است پژوهش و فناوری به عنوان یک مسئله حیاتی و نیروی محرکه پیشرفت و توسعه پایدار و رسیدن به رفاه و استقلال واقعی جامعه در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت جهاد علمی گفت: کشور ما نیازمند جهاد علمی بوده و لازم است عنصر تحقیق و پژوهش به صورت یک اصل در مجموعه امور مورد توجه قرار گیرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان نخبگان را سرمایه‌های ارزشمند جامعه معرفی کرد و گفت: استان اردبیل با داشتن نخبگان توانمند بستر مناسبی برای پیشرفت و توسعه دارد و باید به این قشر مهم توجه اساسی شود تا استعدادها و توانمندی‌های آن‌ها شکوفا شود، از این رو جشنواره جهادگران علم و فناوری  برگزار می‌شود.

وی در ارتباط با اهداف جشنواره تصریح کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری با هدف بررسی راهکارهای تسریع در روند رشد علم و فناوری و توسعه فرهنگ تحقیق، پژوهش و نوآوری از طریق الگوسازی طراحی و برنامه‌ریزی شده است و بررسی و آسیب‌شناسی اقتصاد دانش‌بنیان و دلایل کاهش رشد علمی کشور و نیز ارائه راهکار با توجه به ظرفیت‌های بسیج از دیگر اهداف جشنواره است.

احدی با بیان این که جشنواره جهادگران علم و فناوری هر ساله همزمان با هفته بسیج در تاریخ یکم آذر ماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: در سال گذشته با هدف بهره‌گیری از توانمندی‌های نخبگان، جشنواره با همکاری کارگروه مخترعان بسیج علمی استان اردبیل اجرا شد  و امسال هم  فعالیت‌های اجرایی جشنواره به قشر مخترعان محول شده است.

وی با اشاره به تقدیر از منتخبان اقشار دانشور تصریح کرد: مسئولان قشرهای دانشور بسیج و متخصصان ضمن شناسایی و انتخاب افراد واجد شرایط نسبت به معرفی منتخبین اقدام می‌کنند که بعد از بررسی سوابق و تایید بسیج علمی، از منتخبان اقشار دانشور و مخترعان نمونه در جشنواره جهادگران علم و فناوری تقدیر به عمل می‌آید.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان افزود:  مخترعان برتر و سه نفر از منتخبان  این جشنواره به مرحله کشوری که با حضور سرمایه‌گذاران و مقامات عالی کشوری و لشکری برگزار می‌شود راه می یابند، چنانچه در سال گذشته بسیج علمی و پژوهشی استان در سه بخش خانه نخبگان، پایگاه‌های علمی و غرفه عنوان برتر را کسب کرد.

وی افزود: جشنواره جهادگران علم و فناوری امسال با محوریت کارآفرینی براساس ظرفیت‌های بومی استان اردبیل و با حضور مخترعان، نخبگان، دانشجویان و مقامات عالی استانی در مجتمع فرهنگی ولایت برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل اظهار کرد: در کنار این جشنواره نمایشگاهی از توانمندی‌ها و دستاوردهای مخترعان استان برگزار می‌شود که در پایان غرفه و طرح برتر انتخاب و مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

 

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر