شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27895
تاریخ انتشار: ش, 1396/06/25 - 19:18
جام قهرمانان بزرگ والیبال جهان – ژاپن
ایران ۳ – ژاپن ۱/ ایران در یک قدمی نخستین سکوی جهانی
 ایران ۳ – ژاپن ۱/ ایران در یک قدمی نخستین سکوی جهانی
تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل ژاپن تنها یك گام تا سكوی جهانی فاصله دارد.

به گزارش سیفار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آخرين ديدار روز چهارم رقابت‌های واليبال جام قهرمانان بزرگ جهان بين دو تيم ايران و ژاپن برگزار شد. اين ديدار از ساعت 14 و 45 به وقت ايران آغاز شد.

**ست اول : ايران – ژاپن

تيم ملی واليبال ايران اين بازی را با تركيب ميلاد عبادی پور،سامان فائزی، ميرسعيد معروف،فرهاد قائمی، سيد محمد موسوی، امير غفور و مهدی مرندی آغاز كرد. دو تيم در آغاز اين رقابت نبرد نزديكی داشتند و يك به يك امتياز می گرفتند. برای ايران حملات سرعتي و برای ژاپن حملات با برنامه‌های متنوع در دستور كار قرار داشت.

ايران 1 – ژاپن 1/ ست دوم به نام شاگردان ایگور

دو تیم در شرایطی به اولین وقت استراحت فنی این مسابقه رفتند كه تیم ایران 8 بر 7 پیش افتاده بود. كسب پوئن سرویس از سوی میلادعبادی‌پور موجب شد اختلاف امتیاز دو تیم به عدد دو برسد. با این حال حملات خوب بازیكنان ژاپن روی پاس‌های كوتاه بار دیگر نتیجه را به تساوی كشاند تا برتری ایران از بین رفته و دو تیم در امتیاز 16 بر 15 و برتری ژاپن به دومین وقت استراحت فنی این ست بروند.

خطای تور امیر غفور ژاپنی‌ها را با دو امتیاز اختلاف پیش انداخت. در ادامه باز هم این تیم ژاپن بود كه توانست عملكرد بهتری داشته باشد. ایران 23 بر 19 عقب افتاده بود كه كولاكوویچ تقاضای وقت استراحت كرد. در نهایت ایران با حساب 25 بر 21 این ست را واگذار كرد.

**ست دوم : ایران 25 – ژاپن 19

اولین امتیاز این ست با سرویس بد بازیكنان ژاپن به ایران رسید.بازیكنان ایران كه به نظر می‌رسید برای جبران شكست ست اول وارد میدان شده بودند، در این ست نمایش بهتری داشتند و 5 بر یك پیش افتادند. این نتیجه سرمربی ژاپن را مجاب كرد كه تقاضای وقت استراحت كند.

در ادامه بازیكنان ایران باز هم خوب كار كردندو در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران راهی اولین تكنیكال تایم این ست شدند.

ايران 1 – ژاپن 1/ ست دوم به نام شاگردان ایگور

ژاپنی‌ها در ادامه اختلاف امتیاز را كاهش دادند و 15 بر 14 شدند. كولاكوویچ برای متوقف كردن روند امتیازگیری ژاپن تقاضای وقت استراحت كرد. باز هم این تیم ایران بود كه با تنوع در حمله از میزبان خود پیش افتادند و در نهایت با حساب 25 بر 19 برنده این ست شدند.

**ست سوم: ايران 25 – ژاپن 20

دو تيم ايران وژاپن برای پيروزی پا به ست سوم اين ديدار گذاشتند. اولين امتياز اين ست را بازيكنان قرمزپوش ژاپن كسب كردند. اولين امتياز ايران را امير غفور بدست آورد.

نتيجه اين ست در ابتدا پاياپاي پيش می رفت. بازيكنان ايران در دقايقی از بازي پيش می افتادند اما ژاپنی ها نتيجه را جبران می كردند. در اواخر ست اما بازيكنان ايران پيش افتادند و در نهايت موفق شدند با حساب 25 بر 20 برنده اين ست شده و در مجموع 2 بر يك پيش بيفتند.

ایران ۲ – ژاپن ۱/ بلندقامتان ايران از چشم‌بادامی ها پيش افتادند

**ست چهارم: ایران 25 – ژاپن 20

تیم ملی والیبال ایران آغاز بهتری نسبت به ژاپن در این ست داشت. تاكید كولاكوویچ در این ست حملات سرعتی و حداكثر استفاده از توپ‌های برگشتی بود. دو تیم با برتری 8 بر 5 به سود ایران به اولین وقت استراحت فنی رفتند.

بازیكنان ایران در تلاش بودند برتری خود را حفظ كنند تا به مشكلاتی كه در ست‌های دیگر دچار شده بودند، دچار شوند. دو تیم در امتیاز 16 بر 10 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

هفدهمین امتیاز این ست را میلاد عبادی‌پور كسب كرد. در ادامه بازیكنان ایران نمایش خوب خود را حفظ كردند. در دقایق پایانی این ست كولاكوویچ فرهاد سال افزون را جانشین سعید معروف كرد تا در دفاع كمك كند. بعد از دو امتیاز سعید به میدان مسابقه بازگشت. در نهایت تیم ایران موفق شد با حساب 25 بر 14 برنده ست شده و در نهایت 3 بر یك برنده این مسابقه شود.

تیم ملی والیبال ایران با این پیروزی در آستانه كسب سكوی جهانی قرار گرفت. این تیم در ادامه و در بازی نهایی باید به مصاف فرانسه برود. همه چیز در روز پایانی این مسابقات (فردا) مشخص خواهدشد.

هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان سال 2017، در گروه مردان با حضور تیم‌های ژاپن (میزبان)، ایران (آسیا)، فرانسه (اروپا)، برزیل (آمریکای جنوبی)، آمریکا (نورسیکا) و ایتالیا (سهمیه فدراسیون جهانی) از 21 تا 26 شهریورماه در حال برگزاری است و والیبال ایران سومین حضورش در این مسابقات را تجربه می‌کند.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر