شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27867
تاریخ انتشار: ج, 1396/06/17 - 17:11
	ایمنی جاده‎های گرمی مطلوب نیست/کم لطفی‌ها جبران شود
نماینده مردم گرمی گفت: متاسفانه شرایط جاده‌های گرمی در شان جمهوری اسلامی ایران و ملت پیشرفته نیست و کم لطفی کامل در این حوزه به شهرستان گرمی شده است.

به گزارش سیفار، میرحمایت میرزاده درباره ایمنی جاده های گرمی به خبرنگار سبلان‌ما، گفت: متاسفانه شرایط جاده‌های گرمی در شان جمهوری اسلامی ایران و ملت پیشرفته نیست و کم لطفی کامل در این حوزه به شهرستان گرمی شده است.

نماینده مردم گرمی در مجلس تصریح کرد:کم لطفی‌ها به جاده‌های شهرستان گرمی درحالی است که با توجه به شرایط کوهستانی و محرومیت این شهرستان ضروری است عنایت بیشتری به این حوزه بشود.

 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با توجه به اتفاق تلخ واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی اظهار داشت: این اتفاق تلخ در جاده ای بسیار استاندارد تر از جاده‌های گرمی رخ داد، مسلما اگر چنین تصادفی در جاده های گرمی صدمات این حادثه تلخ به مراتب بیشتر بود.

ابراهیم امامی فرماندار گرمی نیز در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها  با اذعان به این واقعیت که در گذشته به بخش راه‌سازی گرمی مغان توجه اساسی نشده گفته بود: این شهرستان در مقایسه با شهرستان‌های هم‌تراز، از میانگین کیفیت کمتری در این حوزه برخوردار است،

وی خاطرنشان کرده است: با توجه به مشکلات اساسی در حوزه راه‌سازی، امسال بیش از 21 میلیارد تومان برای پروژه‌های راه‌سازی در گرمی برای بخش‌های تابعه و جاده قدیم شهرستان، هزینه می‌شود.

پیش‌تر حجت فتاحی رئیس پلیس راه استان اردبیل نیز گفته بود:  ایمنی پایین محورها در شمال استان موجب شده کمترین تخلف راننده منجر به تصادف شود و به عنوان مثال در محور اردبیل- مغان، عرض ۷.۵ متری جاده منجر به کوچک ترین سهل انگاری انحراف به چپ خودرو را به دنبال دارد.

به گفته این مسئول نبود روشنایی کافی، وجود پیچ های خطرناک، نبود خط کشی حاشیه راه و عدم رعایت مقررات موجب می شود در جاده های شمال استان ایمنی کافی و مطلوب نباشد.

طبق اعلام رئیس پلیس راه استان اردبیل از ۲۵ نقطه حادثه خیز شناسایی شده در استان اردبیل ۲۰ مورد در شمال این استان است.

شهرستان گرمی یک از سه شهرستانی است که در شمال استان اردبیل واقع است.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر