شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27854
تاریخ انتشار: چ, 1396/06/15 - 23:03
	مجلس درباره تبرئه نجومی بگیران از دیوان محاسبات سوال خواهد کرد/ قوه قضائیه سرقضیه نجومی بگیران کوتاه نمی‌آید
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: قوه قضاییه به صورت جدی بحث نجومی بگیران را پیگیری می‌کند لذا فکر نمی‌کنم شکایت نجومی‌بگیران برای ارجاع پول به آنها به نتیجه برسد.

به گزارش سیفار، صدیف بدری، با تاکید بر اینکه تا آخر پیگیر قضیه نجومی بگیران هستیم، به خبرنگار سبلان‌ما گفت: حتما مجلسی ها از دیوان محاسبات در خصوص تبرئه نجومی بگیران در این دیوان سوال خواهند کرد که چرا چنین اتفاقی افتاده است و قطعا تا ته قضیه پیگیر خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در قضیه نجومی بگیران با وجود اینکه این بحث با هیئت رئیسه مجلس مطرح شد اما متاسفانه فراموش شد و دولت و مجلس  پیگیری نکردند، در نهایت قرار بر این شد که هرچه سریع تر دولت لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری را ارائه بدهد تا منافذ در رفت‌ها را ببندیم؛  این مسئله حتی قبل از رای گیری هم از وزیر کشور خواسته شد.

اصلاح قانون خدمات کشوری دست سودجویان را کوتاه می‌کند

نماینده مردم اردبیل، نیر نمین و سرعین خاطر نشان کرد: تمام پرسنلی که به نحوی از انحا از بیت المال و بودجه استفاده می‌کنند همه باید اشل حقوقی ثابت داشته باشند البته برای برخی کارهای سخت ضرایبی با عنوان حق فنی یا سختی کار باید در نظر گرفته شود.

وی تاکیدکرد: برای جلوگیری از برخی سواستفاده‌ها و قطع حقوقهای نجومی در دستگاه های دولتی و شرکتهای وابسته به دولت، باید حقوقها چارچوبی ثابت داشته باشد، حتی شهرداری ها نیز باید از فرمول ثابت حقوق پیروی کنند.

بدری در خصوص شکایت تعدادی از نجومی بگیران برای برگرداندن پول به آنها، اظهار داشت: این شکایت را من هم شنیده‌ام، اما این امر به صورت مستند از دیوان عدالت اداری استعلام نشده است؛ البته این طبیعی است که اگر برخی از نجومی بگیران تبرئه شوند به خاطر منافع خود هم که شده، خواستار استرداد حقوشان باشند که در این صورت دستگاه قضایی نیز بر اساس مستندات و پس از بررسی حکم خواهد داد.

وی تصریح کرد: قوه قضاییه به صورت جدی بحث نجومی بگیران را پیگیری می‌کند و در این قضیه کوتاه هم نمی آید لذا فکر نمی‌کنم شکایت نجومی‌بگیران برای ارجاع پول از خزانه به جیبشان به نتیجه برسد.

بدری خاطرنشان کرد: تا زمانی که دستورالعمل ثابتی برای حقوق ادارات و شرکتهای وابسته دولتی تعریف نشود مشکلاتی چون حقوق نجومی نیز همچنان وجود خواهد داشت.

 

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر