شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27843
تاریخ انتشار: س, 1396/06/14 - 12:59
 بازار داغ شایعات فضای مجازی در خصوص کاندیداهای شهرداری اردبیل
با پایان مهلت کاندیداتوری افراد برای تصدی‌گری شهرداری اردبیل اما بازار شایعات همچنان داغ داغ است.

به گزارش سیفار به نقل از سبلان‌ما هفته گذشته بود که حبیب فتحی در اظهاراتی اعلام کرد که طبق تصمیم اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل، هر شخصی که قابلیت شهردار شدن در اردبیل را دارد طبق آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار می‌تواند تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۳ شهریور، مشخصات، درخواست و برنامه‌های خود را به صورت مکتوب به دبیرخانه شورای اسلامی شهر اردبیل تقدیم کند.

همین موضوع کافی بود تا گمانه زنی‌ها در فضای مجازی برای احتمال کاندیداتوری برخی چهره‌های سرشناس شهر برای تصاحب صندلی شهرداری اردبیل بیشتر شود. بطوریکه هر شخص و گروهی حال برحسب علاقه یا شنیده‌هایش چهره‌ای را به عنوان جدی‌ترین گزینه برای این مسئولیت مطرح می کرد.

در همین حال و هوا بود که به یکباره خبری بر روی صفحه یکی از خبرگزاری‌‌های استان رفت که از اجماع نسبی اعضای شورای اردبیل بر روی یک گزینه واحد برای تصدی‌گری شهرداری اردبیل خبر داد؛ خبری که انگار آب سردی بود بر پیکر بازار داغ شایعات.

این خبرگزاری از "علیرضا غریبی" عضو فعلی شورای شهر اردبیل به عنوان جدی ترین گزینه برای تصاحب شهرداری اردبیل یاد کرده بود.

چهره ای عمرانی و محبوب که توانسته بود با آرای بسیار بالا راهی پارلمان محلی اردبیل شود.

اما تکذیب این خبر از سوی "غریبی" به یک ساعت هم نکشید و همین موضوع باز تب شایعات در فضای مجازی را تند کرد.

بازار شایعات به حدی بود که این‌بار از قاسم محمدی نماینده سابق اردبیل،نیر،نمین در مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از کاندیداهای شهرداری اردبیل نام برده شد، که اتفاقا این خبر هم از سوی دفتر این چهره سیاسی با صدور بیانیه ای تکذیب شد.

در این بیانیه آمده بود؛ که ثبت نام انجام شده امروز صرفا مشابهت اسمی با نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بود و از اصحاب رسانه درخواست شده بود که در نقل اخبار دقت بیشتری اعمال کنند.

البته نماینده سابق اردبیل در مجلس با تاکید بر اهمیت نهاد شهرداری، از اعضای شورای شهر خواسته بود که بدون توجه به فضاسازی‌های خاص، دست به انتخابی آگاهانه و شجاعانه با رعایت حداکثر مصالح دارالارشاد اردبیل بزنند.

اما اخبار حواشی به همین جا ختم نشد و با اتمام موعد مقرر مبنی بر زمان اعلام کاندیداتوری برای تصدی‌گری شهرداری اردبیل توسط حبیب فتحی سخنگوی شورای شهر، اسامی مختلفی از جمله جواد زنجانی فرماندار فعلی اردبیل، فرید صالحی عالی رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان که اتفاقا در دور چهارم شورا  نیز رقابت تنگاتنگی با حمید لطفاللهیان برای هدایت شهرداری اردبیل داشت، سید حامد عاملی رئیس فعلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، عباس کریمی مدير كل سابق شركت غله و خدمات بازرگاني استان، علی نظری شیخ احمد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در کنار برخی اسامی گمنام که کاندیدای تصاحب صندلی شهرداری اردبیل شده اند به گوش می رسد.

حال در این شرایط باید منتظر ماند تا اعضای شورای شهر با اعلام رسمی کاندیداهای شهرداری اردبیل بر تمام حواشی چند وقت اخیر پایان دهند.

 

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر