شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27758
تاریخ انتشار: ي, 1396/05/22 - 13:00
پروژه سد گیلارلو  در سطح 630 هکتار در دو فاز اجرا می شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: پروژه پایاب سد گیلارلو در سطح 630 هکتار با اعتبار بالغ بر 160 میلیارد ریال در دو فاز یک و دو در حال اجرا است.

به گزارش سیفار، عدیل سروی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی درجریان بازدید نماینده ولی فقیه دراستان بهمراه استاندار و هیئت همراه  از پروژه ملی پایاب سد گیلارلو واقع در شهرستان گرمی با اشاره به اهمیت اجرای آبیاری تحت فشار گفت:‌ درسطح استان اعتبارات کلانی به آبیاری تحت فشار اختصاص یافته است و طرحهای زیادی در حال حاضر در استان در حال اجراست که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اظهار کرد: پروژه پایاب سد گیلارلو در سطح 630 هکتار با اعتبار بالغ بر160 میلیارد ریال در دو فاز یک و دو در حال اجرا می باشد که امید است بعد از به بهره برداری رسیدن این طرح عظیم ملی تحولات رو به رشد قابل ملاحظه ای در بخش کشاورزی استان شاهد باشیم.

 

وی افزود: فاز یک این پروژه در سطح 400 هکتار و فاز دو نیز در سطح 230 هکتار می باشد که بصورت آبیاری تحت فشار بارانی کلاسیک اجرا خواهد شد .

 

سروی خاطر نشان کرد:  در این پروژه بالغ بر 230 نفر بهره بردار در دو تعاونی 1 و 2 ساماندهی شدند وی در خصوص  الگوی کشت طرح نیز گفت: علاوه بر کشت  محصولات زراعی از جمله غلات، کلزا، نخود، سیر و... سایر محصولات  زراعی، کشت محصولات باغی نیز در سطح 39 هکتار با کشت محصولاتی نظیر انگور، هلو و بادام در نظر گرفته شده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت با اجرای این پروژه عملکرد محصولات زراعی نیز حداقل 2برابر خواهد شد.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر