شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27583
تاریخ انتشار: ش, 1396/03/27 - 18:17
دبیر سیاسی سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق:
تحریم های جدید سنا ناقض برجام است/ دولت تصمیم عزتمندانه بگیرد
تحریم های جدید سنا ناقض برجام است/ دولت تصمیم عزتمندانه بگیرد
دبیر سیاسی سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی، گفت: دشمنی آمریکا با ایران حتی با وجود خوش‌بینی برخی ها، پابرجاست و مصوبه اخیر سنا مصداقی روشن از آن است.

به گزارش سیفار، دبیر سیاسی سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در واکنش به مصوبه روز گذشته مجلس سنا آمریکا برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران با تاکید بر این که این مصوبه کاملاً مغایر با برجام است، گفت: دولت جدید آمریکا به رهبری ترامپ در این مدت اقداماتی را برخلاف به اصطلاح برجام انجام داده و از این تعهد بین المللی عبور کرده اند و به نظر می رسد برایشان اساساً اهمیتی ندارد که چه تعهداتی در قبال امضای این سند دارند.
راهب محمدی افزود: آمریکایی‌ها طوری رفتار کرده‌اند که برجام یک طرفه اجرا شود یعنی ایران به تعهداتش عمل کند اما آن‌ها جلوی هرگونه انتفاع ملت ایران از اجرای برجام و عمل به تعهدات طرفین را بگیرند.
این فعال دانشگاهی با انتقاد از سیاست وزارت خارجه ایران در مواجهه با نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها، گفت: دولتمردان ایرانی در مقابل نقض مکرر برجام و اعمالا تحریم های مکرر و متعدد، فقط به هشدار بسنده می‌کنند که اصلاً زیبنده کشور ما نیست.
دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: در زمانی که امضای برجام در دستور کار دولت ایران بود، به دیپلمات‌ها مکرر گوشزد شد که اعتمادی به غربی ها نیست و نباید زیربار تعهدات سنگین رفت و لذاست که اکنون آن هشدارها به واقعیت مبدل شده است.  
وی گفت: امیدواریم دولتمردان هر چه سریعتر برای مقابله با نقض برجام تدبیری اساسی بیاندیشند و اجازه ندهند که کشور بیش از این خسارتهای ناشی از اقدامات طرف های غربی را متحمل شود و عزت ملت زیر سئوال برود.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر