شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27569
تاریخ انتشار: چ, 1396/03/24 - 15:41
در دیدار مشترک استاندار اردبیل و رئیس فدراسیون؛
اردبیل جدی‌ترین نامزد میزبانی مسابقات بین المللی قایقرانی شد
اردبیل جدی‌ترین نامزد میزبانی مسابقات بین المللی قایقرانی شد
رئیس فدراسیون قایقرانی، گفت: در سال 2019 میزبان مسابقات قهرمانی آسیا در رشته کانوپولو خواهیم بود که استان اردبیل، جدی‌ترین گزینه میزبانی ما در این مسابقات است.

به گزارش سیفار به نقل از سبلان‌ما، استاندار اردبیل با حضور در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران، با غلامرضا امینی رئیس فدراسیون قایقرانی کشور دیدار و گفت وگو کرد .

در این دیدار دکتر مجید خدابخش استاندار اردبیل با بیان این که اردبیل نشان داده یک استان ورزشکار پرور است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که استان اردبیل در زمینه گردشگری و جذب توریست دارد، قصد داریم با هماهنگی بین این دو مقوله مهم، به بهترین نحو از پتانسیل استان به نفع جوانان استفاده کنیم که امیدواریم فدراسیون قایقرانی در این مسیر همراه ما باشد.

وی با بیان اینکه استان اردبیل نشان داده که می تواند به خوبی رویدادهای بین‎المللی را میزبانی کند، افزود: برای میزبانی رویدادهای ورزشی بین المللی در استان آمادگی کامل وجود دارد  و امیدوارم با همکاری فدراسیون از همه ظرفیت های استان در قایقرانی هم استفاده و در آینده اردبیل به قطب قایقرانی ایران تبدیل شود.

خدابخش گفت: به دنبال توسعه ورزش در استان هستیم چرا که با توسعه ورزش و ایجاد نشاط می توان جوانان مستعد استان را فعال کرد و تحقیقات علمی هم نشان داده که توسعه ورزش بسیاری از مشکلات اجتماعی را کاهش می دهد.

استاندار اردبیل خاطر نشان کرد: مناطق بسیار مناسبی در استان اردبیل وجود دارند که می توانیم از آن ها برای توسعه ورزش و از جمله قایقرانی به بهترین شکل استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، رئیس فدراسیون قایقرانی کشور هم در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از دیدگاه و علاقه استاندار اردبیل به ورزش گفت: برای توسعه قایقرانی در اردبیل باید همه  دست به دست هم دهیم و پیشرفت این رشته در دستور کار قرار بگیرد.

غلامرضا امینی با یادآوری بازدیدی که از اماکن آبی اردبیل داشته است، تصریح کرد: پتانسیل‌های بسیار خوبی در چندین منطقه استان اردبیل از جمله دریاچه شورابیل  و شهرستان‌های گرمی و پارس آباد وجود دارند که امکان این که استان به یکی از مهم ترین پایگاه های قهرمانی قایقرانی کشور تبدیل شود را فراهم می‌کنند.

 وی ادامه داد: اردبیل می تواند میزبان اردوهای ملی و مسابقات قایقرانی باشد و خوشبختانه، زمینه برگزاری اردو از اول تابستان فراهم شده و امید می‌رود در آینده اردوهای بیشتری در اردبیل برگزار کنیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی تاکید کرد: در سال 2019 میزبان مسابقات قهرمانی آسیا در رشته کانوپولو خواهیم بود و اردبیل ، جدی ترین گزینه میزبانی ما در این مسابقات است که امیدوار هستیم  شرایط به خوبی پیش برود و شاهد برگزاری مطلوب این رقابت ها باشیم.

 امینی خاطرنشان کرد: البته هدف ما تنها تیم ملی نیست و توسعه قایقرانی استان نیز در دستور کار قرار دارد.

در این دیدار که  وحید مرادی دبیرکل، خسرو ابراهیمی و فرحناز امیرشقاقی نواب رئیس، رسول محمدصادقی عضو هیات رئیسه و حامد صادقی کیا مدیرعامل مکین دریا و رئیس هیات قایقرانی جزیره کیش و ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل هم حضور داشتند دوطرف بر لزوم توسعه رشته ورزشی قایقرانی در استان اردبیل به عنوان یکی از مستعدترین مناطق کشور تاکید و درباره زمینه های تحقق این مهم تبادل نظر کردند.

استاندار اردبیل پس از این دیدار از پیست های قایقرانی آب های آرام و کانوپولوی دریاچه آزادی بازدید کرد.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر