شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 18842
تاریخ انتشار: ي, 1393/08/18 - 14:04
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از اختصاص ۳۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل سدهای گرمی خبر داد.

به گزارش سیفار به نقل از تسنیم، داوود نجفیان پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی طرح‌های نیمه تعطیل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار کرد: با تشکیل جلسات مستمر شورای آب، طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی در 15 بند به تصویب رسیده که قرار است اعتبار مورد نیاز بخش آب‌های زیرزمینی و تعادل‌بخشی آنها که تا 9 برابر افزایش یافته در بودجه سال آینده مصوب شود.

وی با اشاره به کاهش و تعدیل 75 درصدی برداشت منابع آب زیرزمینی گفت: جهاد کشاورزی موظف شده تا الگوی مناسب کشت و بهینه‌سازی را در این زمینه مدنظر قرار دهد که تا 20 سال آینده قرار است با اجرای طرح‌های تقویتی تمام دشت‌های کشور به وضعیت تعادل‌بخشی برسد.

نجفیان با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده قرار است منابع مورد نیاز برای نصب کنتورهای هوشمند و مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز پیش‌بینی شود، تصریح کرد: در استان اردبیل نیز بر اساس این تصمیمات شورای آب قرار است هدف‌گذاری‌ها به سمتی باشد تا زمینه برای بهره‌برداری مناسب از منابع آب فراهم آید.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: با عنایت مقام معظم رهبری در کاهش چالش‌های آب 10 میلیارد دلار برای مهار آب‌های مرزی اختصاص یافته است که 2 میلیارد دلار آن مختص استان سیستان و بلوچستان و خوزستان بوده و 8 میلیارد دلار برای سایر استان‌ها است که سهم استان اردبیل حداقل 3 هزار میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: در شهرستان گرمی تکمیل سه سد مرزی شامل سد عمارت که ردیف اعتباری مرزی داشته و قرار است از این محل تامین اعتبار شود جزو طرح‌هایی است که در اولویت تکمیل قرار گرفته به  طوری که قرار است 370 میلیارد تومان اعتبار تا سال 96 از محل صندوق تامین شود که امیدواریم زودتر از موعد مقرر این پروژه اجرایی و عملیاتی شده و کارگاه سد عمارت نیز در حال حاضر در حال انجام است.

نجفیان از ترزیق اعتبار برای فعال شدن سد عنبران و سد کوثر خبر داد و گفت: برای پرداخت مطالبات پیمانکار سد کوثر و بفراجرد قرار شده 22 میلیارد تومان پرداختی انجام شود تا سد بفراجرد در سال آینده آبگیری شده و سد کوثر نیز در ابتدای بهار به شکل کامل به مرحله آبگیری برسد.

انتهاي پيام/

ارسال نظر


نظرات اخیر