شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27232
تاریخ انتشار : چ, 1396/01/16 - 17:19
معاون اموربهداشتی شهرستان گرمی خبر داد؛
کشف 1.5 تن مواد غذایی فاسد در گرمی
معاون اموربهداشتی و رئیس مرکزبهداشت شهرستان گرمی گفت: 1.5 تن مواد غذایی فاسد وغیر مجاز در مدت زمان کشیک نوروزی یعنی از ابتدای اسفندماه سال گذشته تا 15فروردین ماه سالجاری کشف شد.

امیرقاسمیان، معاون اموربهداشتی و رئیس مرکزبهداشت شهرستان گرمی درگفتگوی با خبرنگار سیفار از کشف و توقیف 1.5 تن مواد غذایی تاریخ گذشته فاسد وغیر مجاز از ابتدای کشیک نوروزی تا 15فروردین ماه سالجاری خبر داد و افزود: در این مدت زمان یک هزار 169 مورد بازدید توسط کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان مغان انجام شد که 884 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، 273 مورد بازدید از اماکن عمومی، 2 مورد بازدید از اماکن بین راهی، 10 مورد بازدید از سامانه آبرسانی و 25 مورد بازدید از مراکز عرضه قلیان صورت گرفت.

 

وی با بیان اینکه در این مدت یک هزار و 476 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل استفاده و غیربهداشتی توقیف و از گردونه مصرف خارج شد، اظهار کرد: در مدت زمان کشیک نوروزی 72 مورد اخطار صادر و تعداد 20 مورد به دستگاه قضایی معرفی شدند.

 

قاسمیان گفت: در جریان بازدید کارشناسان از مراکز و اماکن ها، آموزش های لازم به متصدیان و کارگران به صورت حضوری و یا با تحول تراکت و پمفلت (به تعداد 265 مورد)انجام شد.

 

وی افزود: کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان مغان در 45روز گذشته اقدام به آزمایش کلرسنجی آب (303 نمونه)، نمونه برداری میکربی آب(108 نمونه)،نمونه برداری مواد غذایی سنتی و صنعتی(95 نمونه) انجام داده اند.

 

معاون اموربهداشتی و رئیس مرکزبهداشت شهرستان گرمی با بیان اینکه در طول انجام طرح، 14 مورد بازدید با مشترک اداره دامپزشکی، تعزیرات حکومتی و صنعت معدن و تجارت درسطح شهرستان انجام گرفت، گفت: کلیه اماکن عمومی( جایگاه های سوخت - سرویس های بهداشتی - پارکها – سامانه آبرسانی – مسافرخانه و مهمانپذیراها و...) مورد بازدید قرار گرفت.

 

امیر قاسمیان گفت: با توجه به فعال بودن و اطلاع رسانی گسترده سامانه کشوری رسیدگی به شکایات بهداشتی (سامانه 190 یا 1490 ) در سطح شهر، 34 مورد از شکایات رسیده به این سامانه توسط کارشناسان مورد پیگیری و رسیدگی قرار گرفت.

 

انتهاي پيام/

 

دیدگاه‌ها

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب خاکپور لطفا از رئیس مرکز بهداشت بپرسید در روستاها به روستاییان چگونه و چه خدماتی ارائه می شود ؟آیا به این همه خانه های بهداشت چه کسی بر حضور و غیاب رسیدگی می کنه اصلا کارمندش کی میاد و کی میره ؟ و آیا خانه بهداشت در روستاها برای چهار یا پنج خانواده ساخته شده است؟ فکر نکنم این برای یک دستگاه سیاست خوبی باشد لطفا خدماتی که کارمندان باید در بهداشت به روستاییان باید بدهد سوال کنید و بعد از روستاییان بپرسید وببینید واقعا به آنها خدمت رسانی شده است؟آقا هر چی هست روی کاغذ آمار و ارقام است و لاغیر. لطفا از رئیس مرکز بهداشت بپرسید در روستاها به روستاییان چگونه و چه خدماتی ارائه می شود ؟آیا به این همه خانه های بهداشت چه کسی بر حضور و غیاب رسیدگی می کنه اصلا کارمندش کی میاد و کی میره ؟ و آیا خانه بهداشت در روستاها برای چهار یا پنج خانواده ساخته شده است؟ فکر نکنم این برای یک دستگاه سیاست خوبی باشد لطفا خدماتی که کارمندان باید در بهداشت به روستاییان باید بدهد سوال کنید و بعد ببینید خدماتی که این رئیس محترم پاسخ خواهد کفت واقعا به مردم داده می شود یا نه؟ کل خدمات مجموعه عظیم را با کشف مواد غذایی فاسد هر روز برای خودش کارنامه خدمتی در سایتها درست می کنه . هر وقت خواسته از خدمت رسانی حرف بزند از مواد غذایی فاسد سخن به میان آورده است لطفا جزئیات خدماتی که تعریف شده باید به دست روستاییان و شهر نشینان برسد بررسی کنینن ببینین چه ظلمهایی در حق مردم به علت سو مدیریت می شود؟اتی که این رئیس محترم پاسخ خواهد کفت واقعا به مردم داده می شود یا نه؟ کل خدمات مجموعه عظیم را با کشف مواد غذایی فاسد هر روز برای خودش کارنامه خدمتی در سایتها درست می کنه . هر وقت خواسته از خدمت رسانی حرف بزند از مواد غذایی فاسد سخن به میان آورده است لطفا جزئیات خدماتی که تعریف شده و باید به دست روستاییان و شهر نشینان برسد بررسی کنینن ببینین چه ظلمهایی در حق مردم به علت سو مدیریت می شود؟
ارسال نظر


نظرات اخیر