شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27084
تاریخ انتشار : ي, 1395/12/15 - 09:39
رئیس منابع طبیعی گرمی:
پارک تولد در گرمی ایجاد می شود
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی گفت: در کنار جاده گیلارلو در اراضی ملی بعد از احداث پمپاژ پارک تولد ایجاد خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی مغان در مصاحبه و گفتگو با خبرنگار سیفار گفت: در کنار جاده گیلارلو در اراضی ملی بعد از احداث پمپاژ، پارک تولد ایجاد خواهد شد و هرکس به مناسبت خاصی که در ذهن دارد از جمله سالروزازدواج، روزتولد فرزندان خود، به نیت اموات و یا به هرنیتی نهالی را دراین پارک کاشته و نگهداری نمایند.

 

وی با بیان اینکه مساحت اراضی منابع طبیعی شهرستان گرمی از لحاظ رتبه بندی سومین شهرستان استان می باشد، اظهار کرد: منابع طبیعی در نظر دارد با توزیع و غرس بیش از 6هزار اصله نهال و با وارد کردن نهال درگلدان از نهالستان های منابع طبیعی سایر شهرستان ها با مشارکت مردم و سمن ها، سرانه فضای سبز شهرستان را افزایش دهد.

 

فصیحی، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی از آموزش غرس نهال در میان مدارس شهرستان گرمی هم  خبر داد و افزود: این برنامه با همکاری آموزش و پرورش در روز ۱۸ اسفند که به نام آموزش و پژوهش است انجام خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: منابع طبیعی مردم را به ایجاد و اجرای جنگلهای اقتصادی با گونه های نیاز آبی کم از قبیل سماق، زرشک و انواع گلهای با تولید اسانس معطر به مشارکت فرا می خواند.

 

فصیحی با بیان اینکه در بخش مرتع جهت اخذ طرح های مرتع داری و تولید گیاهان داروئی به مشارکت و کمک جوامع محلی، سمن ها و سرمایه گذارها نیازمندیم، اظهار کرد: در روستاهای که منابع آبی مطمئن دارند توصیه می شود با گشت گونه ای زراعت چوب مانند انواع ارقام صنوبر به تولید چوب در شهرستان کمک گنند.

 

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر


نظرات اخیر