شهروند خبرنگارتازه‌های سایت
آمارگیر

کد مطلب: 27427
تاریخ انتشار: د, 1396/02/25 - 11:17
این روزها داستان غم انگیز مرگ نوزاد و به کما رفتن مادر ۲۰ ساله در بیمارستان ولایت گرمی به یک موضوع اساسی در میان محافل و رسانه‌ها تبدیل شده است.

به گزارش سیفار، این روزها داستان غم انگیز مرگ نوزاد و به کما رفتن مادر ۲۰ ساله در بیمارستان ولایت گرمی به یک موضوع اساسی در میان محافل و رسانه‌ها تبدیل شده است. داستان از این قرار است که زوج جوان با آرزوی تولد فرزند نورسیده خود عازم بیمارستان ولایت گرمی می‌شوند که پس از بررسی پزشک مربوطه تجویز زایمان طبیعی را می‌دهد. به دلیل طولانی شدن زایمان طبیعی و خستگی مادر و در نتیجه پائین آمدن تپش قلب نوزاد برای اجرای عمل سزارین انتقال داده می‌شود.

اما از بخت بد این زوج طولانی شدن مرحله زایمان باعث مرگ نوزاد و خونریزی شدید مادر می‌شود که برای جلوگیری از مرگ مادر، عمل هیسترکتومی(برداشتن رحم) روی وی صورت می‌گیرد. ادامه خونریزی باعث به کما رفتن مادر و در نتیجه اعزام به بیمارستان اردبیل برای بستری را سبب می‌شود و متأسفانه با این مشکل، این زوج هیچگاه صاحب فرزند نخواهند شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی مغان در توضیح این حادثه گفت: اتفاق افتاده که باعث مرگ نوزاد و اعزام مادر به اردبیل شده است، با جدیت پیگیری و در صورت اینکه کوتاهی از سوی کادر درمانی باشد برخورد خواهد شد.

علی جاویدزاده در گفتگویی اظهار کرد: با حاد شدن وضعیت مادر که خود نیز در صحنه حاضر بودم، درخواست امداد هوائی برای انتقال کردم که متأسفانه به دلیل شرایط بد جوی این امکان فراهم نشد و در اولین فرصت با آمبولانس مادر به اردبیل انتقال یافت.

وی با بیان اینکه جسد نوزاد برای کالبد شکافی دلایل این حادثه به اردبیل فرستاده شده است، افزود: ما منتظر نتیجه کالبد شکافی و اعلام نظر پزشکی قانونی هستیم و پس از آن در شورای استانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول تصریح کرد: در صورت اینکه کوتاهی از سوی کادر درمانی نتیجه‌گیری شود، ما به هیچ وجه در برخورد قانونی با خاطیان اغماضی نکرده و سلامت مردم را با هیچ موضوعی زیر سوال نخواهیم برد.

 

آزادلو

انتهاي پيام/

 

دیدگاه‌ها

دلم به حال مردم مظلوم شهرم می سوزه. شهری که تو این کش و قوس های انتخاباتی بیشتر از همیشه فراموش شده.
ارسال نظر


نظرات اخیر